Vítáme Vás na naší WEBOVSKÉ STRÁNCE.

mailto:info@sunfood.cz

SUNFOOD - Milan Dvořák

Čs. odboje 800, 51801 Dobruška, Czech Republic
E-mail: info@sunfood.cz, http://www.sunfood.cz

Spojení telefax: 00420-443-21578

Váš výrobce a dodavatel RACIONÁLNÍ VÝŽIVY.

[ O firmě | O výrobcích | Nabídka výrobků | Recepty | Kontakt]

Historie firmy Sunfood

Od roku 1982 představitelé firmy Sunfood začali organizovat kurzy zdravé výživy a správné životosprávy. Byli jsme hlavními zakladateli dřívější organizace Přátelé přírodní výživy Dobruška a později nynějšího Makrobioklubu Dobruška. Při různých setkání na různých akcích, byla vysvětlována nutnost změny ve výživě a náhrada živočišných bílkovin rostlinnými. Projevený zájem účastníků těchto akcí se stalo impulsem a podnětem pro zajištění výroby.

Naše firma jako první již v bývalém Československu nabídla svým zákazníkům tradiční rostlinné bílkoviny, které se používají v zemích Dálného východu po tisíciletí. Jedná se zejména o tofu, tempeh, seitan atd. Světovému trhu jsou představovány již několik desítek let pro své chuťové vlastnosti, nutriční hodnoty, nízký obsah tuků, vysoký obsah bílkovin, vitamínů a vlákniny. Na rozdíl od živočišných zdrojů bílkovin neobsahují cholesterol, puríny, toxiny, ani rezidua toxických látek. Dále neobsahují žádné živočišné tuky, vejce, mléko, maso, rafinovaný cukr, med ani chemická a konzervační činidla. Jejich složení je vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé, starší generaci a vrcholové sportovce.

Základní informace o výrobcích

Všechny naše výrobky jsou vyráběny tradičním způsobem z kvalitní suroviny. Všechny výrobky odpovídají makrobiotickým a vegetariánským zásadám stravování. Některé suroviny jsou dováženy přímo ze zahraničí. Jsou sice dražší než tuzemské a po stránce kvality je nelze srovnávat. Naším cílem není jen pestrý sortiment a příznivá cena pro zákazníka, ale i záruka vysoké kvality. Není umění vyrobit výrobek nejlevněji, ale chutný výrobek a vysoce kvalitní, z dobrých surovin, a přitom za velmi přijatelnou cenu pro zákazníka.

Děkujeme Vám za projevený zájem o naše výrobky a přejeme Vám mnoho úspěchů a inspirací při přípravě našich nabízených jedinečných plnohodnotných potravin. Přesvědčte se sami, že rychlá a jednoduchá příprava teplých i studených pokrmů velmi dobře zpestří Váš jídelníček.

Sunfood - Milan Dvořák

FIRMA, KTERÁ JE TU JEN PRO VÁS.
KVALITA, CHUTNOST A CENA VÝROBKU

Program naší firmy:

HOTOVÁ JÍDLA
VÝROBKY RYCHLÉ PŘÍPRAVY
SÓJOVÝ PROGRAM
SPECIALITY PRO LABUŽNÍKY
STRAVA PRO SPORTOVCE
VÝROBKY PRO DIABETIKY
BEZLEPKOVÝ PROGRAM
VÝROBKY PRO VEGETARIÁNY
VÝROBKY PRO MAKROBIOTKY

Nabídka výrobků:

TOFU A VÝROBKY Z TOFU
SEITAN A VÝROBKY ZE SEITANU
TEMPEH A VÝROBKY Z TEMPEHU
OKARA A VÝROBKY Z OKARY
NATTO A VÝROBKY Z NATTA
KARBANÁTKY
TOFU SALÁMY

VŠECHNY VÝROBKY JSOU BEZ CHOLESTEROLU!

Naše výrobky jsou vyráběny tradičním způsobem z kvalitních surovin, neobsahují žádné živočišné tuky, vejce, mléko, maso, rafinovaný cukr, žádná chemická ani konzervační činidla.
Důležité upozornění! Připravujeme pro Vás nové výrobky, které Vám v brzké době nabídneme.

NEZAPOMEŇTE NA VAŠE ZDRAVÍ.

STRUČNÝ POPIS VÝROBKŮ

Tofu natural - přírodní, neochucené, vyrobeno ze sojových bobů a za pomocí mořské soli NIGARI.
Tofu česnekové - ochucené TOFU česnekem
Tofu marinované - smažené TOFU, ochuceno koření
Tofu uzené - speciální technologií vyuzené tofu
Okara natural - vařená drť ze sojových bobů
Tofu salám - vyroben z tofu, dochucen kořením a zeleninou - paprika, česnek, cibule, pikant, bylinka
Seitan natural - ručně vyroben z mouky, přichucen shoyu a kořením
Seitan speciál - speciální úprava seitanu natural
Seitan se zeleninou - specialita pro rychlou přípravu
Seitan guláš - zhotoven ochucením seitanu, přidáním zeleniny a koření.
Tempeh natural - vyroben ze sojových bobů a plísňové kultury
Tempeh special - ochucený smažený tempeh
Tempeh uzený - speciální technologií vyuzený tempeh
Karbanátky sojové - vyrobeno ze sóji, zeleniny, dochuceno kořením
Karbanátky tofu - vyrobeno z tofu, zeleniny, dochuceno kořením
Seitanové karbanátky - vyrobeno ze seitanu, zeleniny, dochuceno kořením
Seitánky - vyrobeno ze seitanu, zeleniny, dochuceno kořením

RECEPTY DO VAŠÍ KUCHYNĚ

TOFU - někde označován za sójový sýr, obsahuje hodně proteinů minerálních látek včetně vápníku. Lehce stravitelný a vhodný pro každého. Použití - dušení, smažení, guláše, majonézy, krémy, různé druhy omáček, pomazánky a tvaroh.

Obrázek tofu a výrobků z tofu

TOFU se zeleninou
Macerujeme tofu v sojové omáčce bez vody se sezamským oleji eventuálně s mirin. Na woku osmahneme bílou část čínského zelí, přidáme tofu na kostičky nakrájené. Podusíme a nakonec přidáme zelenou část a zahustíme maizenou.

TOFU KARBANÁTKY
Na textil mezi prkénka vložíme tofu a zatížíme. Tímto se nám dostane z tofu přebytečná voda. Nakrájíme na jemno jarní cibuli nebo pór a na sirčičky mrkev. Rozmačkáme tofu, přisolíme, vmícháme připravenou zeleninu, přidáme trochu maizeny. Vše dobře promícháme, vytváříme karbanátky a smažíme je v oleji.

MAJONÉZY A KRÉMOVÉ OMÁČKY Z TOFU
Nechají se velmi snadno připravit. Tento způsob slouží k tomu, jak lahodně lze využít tofu v téměř neomezených možnostech. Každá úprava má různou bohatou chuť . Výhodou takovéto majonézy je nízký obsah tuku a kalorii a neobsahuje žádný cholesterol.
Mixujeme kostku tofu, kterou můžeme předem povařit. Přidáme 2-3 lžíce oleje, 1-2 lžíce citrónové šťávy nebo jablečného octa, půl lžičky soli nebo můžeme použít sojovou omáčku a koření dle chuti. Rozmixujeme do hladkého krému. Můžeme nechat vychladnout v chladničce. Před podáváním krátce přemixujeme a dle přání podáváme ozdobené petrželkou. Nespotřebované uchováme v chladničce, zakryté vydrží 2-3 dny. Konzistence majonézy houstne. Můžeme použít různé druhy koření.
Například: v základní majonéze rozmixujeme
-1 stroužek česneku a půl lžičky semen kopru.
-1/4 šálku nasekané cibule (vynikající na smažená jídla z TEMPEHu).
-asi 2 lžíce na jemno nastrouhaného křenu

TOFU UZENÉ - pro svoji zajímavou chuť slouží k mnohostrannému využití, vhodné i pro studenou kuchyň, obložené chlebíčky, studené mísy různé formy dekorací atd.

UZENÉ TOFU s pórkem
Nejprve osmahneme bílou část pórku, přidáme uzené tofu nakrájené na kostičky, podusíme před dokončením vaření zelenou část a přichutíme dle chuti.

SMAŽENÉ UZENÉ TOFU
Na plátky nakrájíme tofu, obalíme v těstíčku (voda, celozrnná mouka, sůl, kurkuma). Smažíme v rostlinném oleji do zlatova, necháme odkapat. Teplé podáváme.

KARBANÁTKY
Pro úsporu času našich zákazníků nabízíme několik druhů hotových karbanátků. Použití zahřátím na páře. Pro lepší chuťové vlastnosti doporučujeme použít na karbanátky majonézu z tofu, nebo petrželkou. Pro seitánky doporučujeme použit pikantní přírodní hořčici, která je vyrobena bez barviv a konzervačních činitelů. Použitím různých druhů omáček a majonéz dosáhnete pestrost, chutnost a pikantnost pokrmu.

SALÁMY z TOFU
Výhodné použití pro studenou kuchyň. Mohou se použít na způsob lunchmeatu tak, že kolečka salámu osmažíme na oleji po obou stranách. Podáváme teplé posypané např. nastrouhaným daikonem. Kolečka salámu můžeme též obalit v těstíčku (mouka, olej, sůl, kurkuma) a osmažit v oleji. Další možností je vmíchat na kostičky nakrájený salám do obilných a zeleninových salátů.

SEITAN SPECIAL - patří mezi nejchutnější výrobky ze seitanu, nechá se použít na ražničí, guláše a speciality se zeleninou.

SEITAN SPECIAL se zeleninou
Osmahneme cca půl šálku na sirčičky pórku a půl šálku na sirčičky nakrájenou mrkev. Podlijeme lehce vodou, na vrh dáme nakrájený seitan speciál a pokmínujeme. Dusíme tak dlouho, až je zelenina měkká. Zahustíme maizenou, přichutíme sojovou omáčkou a před podáváním ozdobíme petrželkou.

TEMPEH - lehce stravitelná bílkovina, která obsahuje vitamíny řady B včetně B12 a rostlinné tuky. Patří mezi vydatné a posilující pokrmy, které se využívají pro děti, fyzicky pracující osoby a sportovce. Použití jako pro guláše, smažení, pečení, asijské speciality se zeleninou, pomazánky, atd.

SMAŽENÝ TEMPEH
Povaříme 15 minut tempeh ve vodě se sojovou omáčkou, necháme okapat. Můžeme přímo osmahnou tempeh po obou stranách do zlatova. Před podáváním použijeme zálivku - voda sojová omáčka, zázvorová šťáva.

TEMPEH s hořčicí
Povařený tempeh v sojové omáčce rozřízneme, natřeme vnitřní plochu hořčicí. Komplet namočíme do těstíčka. Necháme okapat. Vložíme do rozpáleného oleje a fritujeme do zlatova.

OKARA - sojová drť, která se používá k přípravě různých druhů karbanátků, tvarohových náplní, paštik, moučníků a koláčů.

Sunfood - Milan Dvořák

FIRMA, KTERÁ JE TU JEN PRO VÁS.
KVALITA, CHUTNOST A CENA VÝROBKU
 
Adresa: Poštovní schránka 33, 51801 Dobruška, Česká republika
Objednávky: 00420-443-21578
E-mail: objednávka@sunfood.cz

SUNFOOD - Milan Dvořák, VÁŠ VÝROBCE A DODAVATEL CHLAZENÉ RACIONÁLNÍ VÝŽIVY

VŠECHNY VÝROBKY JSOU BEZ CHOLESTEROLU!

Naše výrobky jsou vyráběny tradičním způsobem z kvalitních surovin, neobsahují žádné živočišné tuky, vejce, mléko, maso, rafinovaný cukr, žádná chemická ani konzervační činidla.

NEZAPOMEŇTE NA VAŠE ZDRAVÍ.

Počet přístupů od 22.09.1998

Poslední úprava byla provedena dne 20.11.1999
Design by Ing. Milan Dvořák, Marketing Department of Sunfood Co.